Мріяння за кермом

Друк | Завантажити в PDF

Чи зменшилася кількість дорожньо-транспортних пригод завдяки сучасним системам допомоги водієві? Нажаль, ні. Статистика показує, що найбільш поширеною причиною дорожньо-транспортних пригод є поведінка водія, а не технічний стан транспортного засобу чи погодні умови.

Перевищення швидкості, алкоголь, втома – це добре відомі нам теми з соціальних кампаній, так як і правила використання ременів безпеки або сидіння для дітей. Однак тема відволікаючих факторів часто ігнорується або залишається непоміченою водіями. Статистика дорожньо-транспортних пригод показує, що кожен третій інцидент викликаний відволікаючими факторами водія. Основні джерела відволікаючих факторів представлені на малюнку 1.

Відволікаючі фактори мають багаторівневий вплив, так, наприклад, телефонна розмова впливає на поле зору, фізичний аспект (ми прибираємо руку від керма, коли пишемо смс повідомлення) і когнітивний аспект (наші думки переключаються на розмову).[2].

 

Яким чином уникнути відволікаючих факторів? Дотримуйтесь порад, що зазначені нижче:

  1. Зменшіть використання електронних пристроїв до мінімуму. Вони відволікають наш зір і думки від дороги, що призводить до "сліпого водіння".
  2. Тримайте обидві руки на кермі (відклади документи, ноутбук, газети та покупки в багажник. Це найбезпечніше місце для них).
  3. Сфокусуйтесь на водінні. Після закріплення ременю безпеки та запуску двигуна, вимкніть думки про роботу, сімейні проблеми та інші, не менш емоційні питання.
  4. Не дозволяйте пасажиру під назвою "поспіх" йти за вами. Цей небезпечний "гість" є причиною багатьох неправильних форм поведінки. Пам'ятайте, що такі дії, як їсти, пити, курити чи читати електронну пошту мають бути зроблені перед поїздкою або під час зупинки для відпочинку.

 Малюнок 1. Фактори, що знижують концентрацію уваги за кермом.

Джерело: https://www.erieinsurance.com/-/media/files/distracteddrivinginfographic

23.06.2015
Гражина Лукашик

Гражина Лукашик

Менеджер проекту SHE

Керує проектом SHE (Safety, Health and Environment - Безпека, Здоров'я, Довкілля) в Групі Рабен. Спеціалізація Гражини - питання охорони здоров'я та безпеки, а також ергономіка робочих місць. Є Радником з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів (DGSA Advisor) з 2003 року.