Raben logo
csm_MicrosoftTeams-image__6__4125f29eab.png your-partner-in-logistics

Як підготувати вантаж

до відправлення на палеті?

Перегляньте нашу коротку інструкцію

vantazh_na_paleti1novii.png

Загальні правила підготовки вантажів

Дуже важливо для будь-якого типу вантажу, щоб він був належним чином закріплений та мав чітко визначену адресу доставки. Транспортна етикетка (бажано надрукована за допомогою транспортної системи Рабен або інших систем, що використовують штрих-коди та відповідають стандарту GS1) повинна бути розміщена на короткій стороні палети у верхньому правому кутку.

Впевніться до моменту палетування, що вага, висота, укомплектування вантажу на палеті придатні до перевезення, та виключають будь-які ризики деформації під своєю особистою вагою нижніх рядів вантажу, крен палети, розсип коробів або мішків при транспортуванні та розвантажувально-завантажувальних роботах.

Товар на палеті повинен бути розміщений таким чином, щоб нічого не виходило за її межі, та ретельно запалетований, щоб до товару не було доступу з будь-якої сторони. Тому Вам також варто обернути верхню частину палети стрейч-плівкою, а потім знизу, щоб вона перекривала край конструкції. Варто використовувати пакувальну стрічку та відповідний бічний захист, якщо товар може спонтанно рухатися всередині палети. Палету можна вважати стійкою, якщо її завантажена ємність становить 26 градусів без істотної деформації.

Виступаючі елементи, погано загорнуті або неправильно розміщені на палеті становлять загрозу для інших вантажів!

Вага відправлення, вказана у замовленні та ТТН, повинна обов’язково відповідати дійсності, відповідно до «Закону України, щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю».

vantazh_na_paleti2.png

Неоднорідні та важкі вантажі

Підготовка вантажу

У разі палет зі змішаними товарами слід враховувати форму та вагу кожної упаковки. Важливим є  розташування вантажу (внизу важче, зверху легше) і ступінь наповнення (нижні шари завжди повинні бути повними, щоб забезпечити стійкість), і, нарешті, – правильне палетування, щоб уникнути переміщення товару та його пошкодження. При перевезенні кількох окремих елементів варто упаковувати їх у збірну упаковку, що заощаджує простір та кошти. Іноді при транспортуванні використовуються сітчасті кошики, ящики або підставки (наприклад, для транспортування скла), а для небезпечних вантажів потрібні додаткові носії – в цьому випадку їх необхідно помістити на палету і транспортувати відповідно до інструкцій виробника, з додатковим маркуванням ADR.

Негабаритні вантажі (що перевищують стандарт європалети) можуть ускладнити перевезення збірних вантажів, тому вони потребують особливого ставлення. Важкі вантажі упаковують у картонні коробки, закріплені клейкою стрічкою, а дуже важкі – у належним чином зміцнені ящики. Нестандартні палети, на яких часто перевозять крихкі, чутливі до ударів і тиску матеріали, потребують додаткового захисту, щоб запобігти пошкодженню вмісту під час завантаження та розвантаження.

vantazh_na_paleti3.png

Сипучі товари та товари в герметичних ємностях на палеті

Укладаючи товари в мішках на палети, стежте за тим, щоб вони не виступали за межі, використовуйте спеціальний захист відповідно до його розмірів. У разі поштовхів під час транспортування варто зберігати відстань товару від країв палети, а мішки слід розташувати так, щоб, по можливості, висота відправлення не перевищувала 1 метр. Якщо товар не має укладатись один на одного, потрібно повідомити про це, розмістивши на палеті маркування «трикутник».

При перевезенні вантажів у відрах або каністрах розташовуйте їх на палеті таким чином, щоб виступаючі елементи не торкались один одного. Необхідно використовувати відповідні розпірки та належне палетування, що буде надавати стійкості, але не створюватиме тиску.

Please accept marketing-cookies to watch this YouTube video.