Raben logo

Група Рабен підводить підсумки 2017 року

2018.01.23
Створення нової компанії: Raben East, запуск спеціалізованого відділу R&D, придбання чотирьох компаній та готовність відкрити власну логістичну мережу в Німеччині. Також було створено два нових депо в Румунії та придбано 20% акцій італійської компанії Sittam. Це лише деякі з найважливіших подій минулого року компанії Raben Group.

Логістичний сектор називають лакмусовим папером економіки, і аналітики часто використовують його для оцінки стану всього ринку. У минулому році, незважаючи на багато змін та проблем, таких, як, наприклад, дефіцит спеціалізованих працівників або нові вимоги ЄС, Група Рабен все ж таки вважає 2017 рік досить вдалим.

"2017 рік, незважаючи на численні виклики, з якими ми зіткнулися, такі як нові правила ЄС, чи брак водіїв, на мій погляд, був дуже позитивним. Насамперед, ми змогли втілити багато планів на польському та німецькому ринках».– підсумовує Евальд Рабен, Президент Групи Рабен"Ми значно збільшили складські потужності у Польщі. З іншого боку, Німеччина є найбільшим ринком в Європі з 80 мільйонами споживачів. Ми хочемо, щоб це стало порівнянням до польського ринку до кінця 2018 року. Саме тому з січня ми відкриваємо власну незалежну дистриб'юторську мережу в Німеччині з більш ніж 30-ма депо. Я впевнений, що це буде величезна додаткова цінність не тільки для наших компаній, але, перш за все, для наших клієнтів у всій Європі.

Рабен в Німеччині

2017 рік був насиченим для Групи Рабен у Німеччині. Він був зосередженим на підготовці до запуску власної транспортної мережі компанії, запланованої на початок 2018 року. Рабен розвивається з моменту появи на німецькому ринку в 2005 році. Наразі Raben Німеччина може пропонувати транспортні послуги по всій країні з 32-х власних депо та в компанії працюють 3000 людей. У минулому році, крім інвестування в нові логістичні центри, Рабен придбала кілька підприємств у Німеччині, таких як колишні депо компанії Rhenus в містах Фелльбах та Вейлімдорф, а також транспортні та логістичні компанії Exice GmbH та RLZ Baden GmbH в Карлсруе. Інші придбання стосуються депо SCHMALZ + SCHÖN Logistik Gruppe у Камені в Північній Рейн-Вестфалії та часток компанії Busse Logistik в Касселі.

Рабен прямує на Схід

У відповідь на зростаючий інтерес до східного напрямку, Група Рабен прийняла рішення про запуск Raben East sp. z o.o. в липні. Новий бізнес пропонує міжнародні автоперевезення, включаючи регулярні збірні сполучення з такими країнами, як Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Ірак, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Монголія, Росія, Таджикистан, Туркменістан, Туреччина, Україна та Узбекистан. Компанія працює як незалежна організація, використовуючи рішення Групи, доступні в Європі. Raben East доповнює портфель Групи Рабен міжнародними автомобільними перевезеннями, включаючи регулярні збірні сполучення з країнами Сходу. Портфель також включає в себе послуги митного агентства, а також консультації з питань транспортування на ринки Східної Європи. Для дистрибуції та консолідації вантажів використовується загальна мережа Групи по всій Європі.
Минулого літа Raben Group започаткувала співпрацю з новим стратегічним партнером Borusan Lojistik. Це розширило портфель послуг Raben з регулярних збірних перевезень між Європейським Союзом та Туреччиною. Турецький партнер - лідер з більш ніж 44-річним досвідом роботи в турецькому секторі логістики.

Рабен в Європі

Для Групи Рабен, 2017 рік також відзначався багатьма інвестиціями в Європу. Вони включають відкриття двох нових депо в Румунії, в Сібіу і Клуж у Трансильванії. Сьогодні Raben Logistics Romania пропонує своїм клієнтам крос-докінгові склади потужністю 5400 м², що обслуговуються майже 40 кваліфікованими працівниками. Варто підкреслити, що компанія працює на ринку Румунії з 2016 року, і розвивається дуже динамічно.Група Рабен також придбала 20% акцій компанії Sittam, яка є лідером італійського ринку міжнародних збірних перевезень: автомобільним, морським та повітряним транспортом. Головний офіс компанії та його центральний склад розташовані в Корнаредо поблизу Мілана. Угода була укладена з метою зміцнення партнерства між компаніями. Альянс з Рабеном є важливою альтернативою для Ради Sittam, оскільки дозволяє розвивати європейську логістичну мережу у разі будь-яких непередбачуваних змін у власній транспортній мережі.

Завдяки співпраці з Sittam у країнах центральної та східної Европи власна мережа зросла ще на одну країну. Італійський ринок орієнтований на експорт, і ми дуже зацікавлені в цьому потенціалі.– пояснює Евальд Рабен.

Рабен в Польщі

Найважливішою інвестицією для польського ринку в 2017 році стало розширення логістичного центру поблизу Познані. Новий склад №10 - інноваційне висококласне приміщення потужністю 20,500м2, придатне для зберігання 34 000 піддонів, з призначеною площею у 400м2 для послуг VAS та 570м2 офісних приміщень. Завдяки цьому існуюча складська потужність Групи Рабен у Ґондкі зросла більш ніж на 20%. На початку року компанія також відкрила сучасний склад у м.Гнєвомеж, в спеціальній економічній зоні Легниці. Приміщення займає приблизно 15 000м2.

Спочатку інновації

В сучасному світі цифралізація входить до всіх процесів логістики, транспорту та дистрибуції. Ось чому, з метою дотримання нових тенденцій та перевірки можливості їх впровадження в компанії, на початку 2017 року в Raben Group було створено спеціальний відділ досліджень та розвитку під назвою Genius Lab. Теми, які в першу чергу будуть розглядатися командою, включають прогнозну аналітику, проблеми обробки відходів, промислової автоматизації та широко зрозумілу концепцію розробки логістичних процесів без необхідності використання паперової документації.У Групі Рабен вже багато років ми зосереджені на інноваціях, і досить гнучко прилаштовуємось до змін, наприклад, інвестуємо в екологічний флот і застосовуємо багато зручностей для наших співробітників, особливо для водіїв, щоб залучити і утримати найкращих з них. У той же час ми усвідомлюємо, що навколишнє середовище постійно змінюється, і ми готові до цього говорить Александр Кроль, Операційний менеджер Групи Рабен.

Протягом багатьох років Група Рабен впроваджує інноваційні рішення в складських та транспортних процесах. Саме тому сьогодні компанія може похвалитися флотом під безпосереднім керівництвом Польщі з 100% акцій вантажних автомобілів Євро 5 і 6. Що стосується двигунів, сумісних із Євро 6, це становить 60% від загальної кількості власних транспортних засобів.

Соціально відповідальний бізнес

Майже 12 000 піддонів і понад 7 000 тонн транспортуються безкоштовно у рамках спільного проекту з Продовольчими банками, близько 10 000 дерев посаджено в рамках кампанії «електронний рахунок-фактура є найвища культура», понад 15 000 дітей, залучені до освітньої програми "Транспорт є необхідним", а також відбулось 13 зустрічей-діалогів зі 116-ма зацікавленими сторонами. Це короткий огляд дій КСВ, що виконуються компанією. Група Рабен дотримується стратегії соціальної взаємодії, яка є частиною її корпоративної стратегії. Вона враховує інтереси зацікавлених сторін, висловлені під час зустрічей-діалогів та глобальні тенденції і проблеми КСВ. Основними напрямками для компанії є: місцеві громади, природне середовище, освіта та безпека на дорогах.