Raben logo
csm_Buss3_60ee531ec4.jpg

Grupa Raben przejmuje Busse Logistik w Niemczech

2017.07.05
Pod koniec ubiegłego miesiąca Grupa Raben podpisała umowę o przejęciu udziałów Busse Logistik, z siedzibą w Kassel. Firma zatrudnia ponad 140 pracowników i prowadzi działalność transportową krajową i międzynarodową. Przejęcie wpisuje się w długoterminowy plan rozwoju Grupy na rynku niemieckim. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu pozytywnej opinii władz antymonopolowych.

To już czwarte przejęcie zrealizowane przez Grupę Raben w Niemczech od początku 2017 roku. 1 stycznia 2017 roku firma Raben Trans European Germany przejęła operacje dawnych oddziałów spółki Rhenus, położonych w Fellbach oraz Weilimdorf. W marcu 2017 r. Raben przejął firmy transportowe i logistyczne Exice GmbH i RLZ Baden GmbH w Karlsruhe. Z kolei 3 maja 2017 r. - Grupa podpisała umowę o przejęciu oddziału SCHMALZ + SCHÖN Logistik Gruppe w Kamen w Nadrenii Północnej-Westfalii. Teraz przyszedł czas na firmę Busse Logistik, z siedzibą w Kassel.

Niemcy to jeden z największych rynków w Europie, z 80 milionami konsumentów" - mówi Ewald Raben, prezes Grupy Raben - "Chcemy, aby do końca 2018 r. rynek niemiecki stał się dla nas najważniejszym rynkiem. Do tego czasu zamierzamy mieć własną, niezależną sieć dystrybucyjną w kraju, z ponad trzydziestoma oddziałami. Przejęcie udziałów Busse Logistik doskonale się w ten plan wpisuje.”

Busse Logistik jest firmą rodzinną, która została założona w 1996 roku. Zatrudnia ponad 140 pracowników, w tym około 100 kierowców. Dysponuje także własną flotą, dzięki temu, większość realizowanych połączeń obsługuje samodzielnie. Zajmuje się głównie transportem drobnicowym oraz całopojazdowym, jak również logistyką transportową. Jej roczny obrót to 15 mln EUR (2016 rok).