Raben logo
csm_A_SittamEsterni_esec__0040_79a3e6df30.jpg

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

2017.04.21
Grupa Raben przejęła właśnie 20% udziałów w spółce Sittam, która jest liderem na włoskim rynku międzynarodowego transportu drobnicowego: drogowego, morskiego i powietrznego. Siedziba spółki i jej centralny magazyn zlokalizowane są w Cornaredo, niedaleko Mediolanu. Zakup ma na celu wzmocnienie partnerstwa miedzy spółkami.

W ciągu ponad 50 lat działalności, spółka SITTAM wypracowała mocną pozycję na międzynarodowym rynku transportu drobnicowego we Włoszech i za granicą, konsolidując swoją sieć w całej Europie, we Wspólnocie Niepodległych Państw oraz na Bliskim Wschodzie. Spółka oferuje również usługi transportu morskiego i powietrznego przy współpracy z ponad 90 partnerami, z którymi SITTAM planuje kontynuować długofalową współpracę. W roku 2015 spółka została zakupiona od spółki CEVA przez ALS, który pozostaje jej głównym udziałowcem.

Giuseppe Del Ciampo, Dyrektor Zarządzający SITTAM komentuje: "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Raben jest naszym dodatkowym udziałowcem, ponieważ Grupa specjalizuje się w usługach krajowego i międzynarodowego transportu drogowego.  Dla nas oznacza to większą stabilność."

SITTAM aktywnie współpracuje z wieloma wiodącymi firmami, w ramach różnych branż na włoskim rynku. Dla obecnych partnerów, przejęcie udziałów przez Grupę Raben nie oznacza drastycznych zmian. Spółka będzie kontynuować współpracę z dotychczasowymi podmiotami na dotychczasowych zasadach. Zakup jest potwierdzeniem zacieśniającej się współpracy łączącej obie firmy.

Ewald Raben, CEO Grupy Raben mówi: "Dzięki współpracy z SITTAM w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, nasza sieć wzbogaca się o jeszcze jeden kraj. Rynek włoski jest zorientowany na eksport i ten potencjał jest dla nas interesujący. Chcemy z powodzeniem rozszerzyć partnerstwo z firmą SITTAM, polegając na jakości i wiedzy włoskich ekspertów.”

Sojusz z firmą Raben jest istotną alternatywą dla zarządu spółki SITTAM, umożliwiającą rozwój europejskiej sieci logistycznej, na wypadek zaistnienia jakichkolwiek nieprzewidzianych zmian w ich własnej sieci transportowej.