До цього моменту жодна із зібраних батарейок не йшла на переробку, адже в Україні немає заводу для утилізації.
Свідомі компанії, серед яких і «Рабен Україна», долучилися до проєкту «Батарейки, здавайтеся!». Проєкт уклав угоду з румунським заводом GreenWEEE у 2019 році.
«Ми в «Рабен Україна» усвідомлюємо відповідальність за майбутні покоління і прагнемо мінімізувати шкідливий вплив на навколишнє середовище. Нашим лейтмотивом у сфері корпоративної соціальної відповідальності є слова великого Махатма Ганді: «Будь тією зміною, яку хочеш побачити в світі». Саме тому, ми не тільки вживаємо заходів з нейтралізації негативного впливу перевезень на екологію, але й інвестуємо кошти в проєкти на кшталт «Батарейки здавайтесь!»
Ми раді, що віднині відповідальні компанії мають можливість збирати батарейки з гарантованою переробкою і, таким чином, робити внесок в системну реформу у сфері токсичних відходів в Україні. Тільки спільні зусилля бізнесу, державних органів і неурядових організацій допоможуть знайти рішення», — коментує Інна Очеретна, Генеральний директор «Рабен Україна».
Згідно статистичних даних, понад 99% батарейок в Україні наразі викидаються: в землю, в ліс, в річку, забруднюючи природу.
20 тонн – лише 0,05% всіх батарейок, які щорічно викидаються в Україні. Згідно підрахунків представників проєкту «Батарейки, здавайтеся!», утилізація відправленого у Румунію вантажу дозволить досягнути першого результату — збереження від безповоротного забруднення 1600 гектарів землі (приблизно 2000 футбольних полів).
«Це перший випадок в історії, коли батарейки з України почнуть перероблятись. Ми дякуємо компаніям-партнерам, які допомогли прийти до цього моменту. Станом на сьогодні це понад 100 компаній, які встановили в своїх офісах коробочки для збору батарейок з гарантованою переробкою від нашої організації. Разом ми зробили те, що здавалося неможливим. А попереду – ще більше!» — коментує Любов Колосовська, голова руху «Батарейки, здавайтеся!».
Проєкт «Батарейки, здавайтеся!» розпочався влітку 2013 року з ініціативи 3-х еко-активістів. Напрями діяльності: збір батарейок, організація гарантованої переробки, інформаційна робота, державна реформа (створення та впровадження нового закону України про батарейки, який зробить модель фінансування утилізації батарейок обов’язковою для всіх імпортерів батарейок).
2024.10.15
Чи логістика така складна? Запрошуємо до перегляду нової серії відео від Рабен
2024.10.04
Група Рабен приєднується до програми Amazon Preferred Carrier
2024.04.04
Новий звіт Групи Рабен про сталий розвиток
2024.03.21
ГРУПА РАБЕН ЗАБЕЗПЕЧУЄ ЕКОЛОГІЧНУ ПРОЗОРІСТЬ, НАДАЮЧИ ІНФОРМАЦІЮ ЧЕРЕЗ CDP
2024.03.11
VR-симулятор вантажівки - інноваційний інструмент для підбору та навчання водіїв у компанії Рабен