Raben logo
оформлення товарно-транспортної накладної your-partner-in-logistics

Правила оформлення ТТН

Коротка інструкція

товарно-транспортна накладна

Правила оформлення

Обов’язковими правилами оформлення ТТН є:

  • Повні дані відправника: ПІБ, посада, печатка та підпис;
  • Заповнене поле «супровідні документи»;
  • Достатня кількість ТТН на доставку (шість екземплярів);
  • Скріплений степлером у файлі пакет документів;
  • Повні дані отримувача (підпис, печатка, ПІБ, посада), актуальний номер телефону;
  • ТТН повинна мати альбомну орієнтацію листа.

! У випадку недотримання правил оформлення документів, відповідальність за ризики, пов’язані із відмовою від прийняття товару, складанні акту, тощо — несе клієнт. Виконавець не несе відповідальності за помилки у ТТН.

Відповідно до вимог чинного законодавства, ВАНТАЖОВІДПРАВНИК зобов'язаний:

  • вносити до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж відомості про масу або габарити вантажу;
  • вказати повне найменування вантажовідправника та  вантажоотримувача: ПІБ, код платника податків або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серію та номер паспорта, номер посвідчення водія, а також інші відомості, визначені законодавством;
  • вносити до товарно-транспортної накладної транспортний засіб (марка, модель, тип, реєстраційний номер автомобіля, причепа/напівпричепа), його параметри із зазначенням довжини, ширини, висоти, загальної ваги, у тому числі з вантажем, та маси брутто.
додаткові умови в оформленні ТТН

Додаткові умови надання послуг

Спеціальні умови щодо перевезення можуть бути виконані за умови внесення таких у замовлення MyOrder та у ТТН поле «транспортні інструкції»: гідроборт, рокла, попередній дзвінок отримувачу, рання або вечірня доставка тощо.

Повернення документів (ROD) здійснюється виключно за умови відображення найменування та номерів документів, що необхідно повернути у MyOrder та у ТТН поле «супровідні документи на вантаж» (у випадку використання ТТН Рабен генерується автоматично). Документи повертаються Замовнику не пізніше 14 календарних днів з моменту їх отримання від вантажоодержувача. 

Виконавець повертає виключно наступні документи, при реєстрації замовлення застосовується абревіатура:

  • вн – видаткова накладна;    
  • дов – довіреність;
  • ТТНк – ТТН клієнта (Замовника), наприклад ТТН на алкоголь;
  • пал. н – палетна накладна.

Повернення палет (ROP) здійснюється за умови зазначення вантажоодержувачем у відповідній графі ТТН тій кількості, яка фактично повернута. Перевірка палет, заявлених для обміну, проводиться вантажоодержувачем, який оцінює палети самостійно.

схема е-ТТН

е-ТТН

Товарно-транспортна накладна в електронній формі (е-ТТН) – товарно-транспортна накладна у цифровому (електронному) форматі використовується для всіх учасників транспортного процесу. Даний документ є обов’язковим для оформлення та підписання усіма особами-представниками учасників е-ТТН, що відповідальні за здійснення господарських операцій на кожному етапі перевезення – вантажовідправником, перевізником та вантажоотримувачем, який оформлюється за допомогою платформи електронного документообігу (ЕДО) та реєструється у системі електронного документообігу е-ТТН.

Основною перевагою е-ТТН є використання безпаперового документообігу, спрощення та пришвидшення процесу обміну ТТН між сторонами процесу вантажних перевезень.

При оформленні е-ТТН клієнт (відправник) готує лише один екземпляр ТТН, відповідно до правил використання КЕП (ЕЦП) та правил формування е-ТТН, а також повинен надати доступ (у випадку необхідності) водію до інтернету та технічного оснащення задля оформлення е-ТТН КЕПом водія.

Для оформлення е-ТТН компаніям варто обрати провайдера ЕДО, перелаштовувати свої бізнес-процеси під вимоги е-ТТН, мати в  наявності кваліфікованого електронного підпису (КЕП) для усіх учасників процесу перевезень: вантажовідправник, перевізник, вантажоодержувач або їх представник. КЕП (ЕЦП) повинні бути в осіб-представників учасників е-ТТН, що відповідальні за здійснення господарських операцій на кожному етапі перевезення.

! Послуга повернення документів не розповсюджується на е-ТТН, адже всі учасники перевезення (від Замовника до Вантажоодержувача) автоматично отримують е-ТТН у свою систему після підписання за допомогою КЕП (ЕЦП) вантажоодержувачем. Тобто е-ТТН має строк повернення декілька хвилин з моменту підтвердження отримання Одержувачем вантажу, в залежності від роботи Вашого інтернет провайдера та налаштувань провайдера електронного документообігу.